Αγιασμός

Parent Category: Νέα Published on Friday, 10 September 2021

Αγαπητοί γονείς ,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13/09/2021 και ώρα 9.00 π. μ. θα πραγματοποιηθεί η καθιερωμένη τελετή αγιασμού στο σχολείο μας. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο χώρο του σχολείου με τη σχολική τους τσάντα, προκειμένου να παραλάβουν τα βιβλία τους, και θα επιδεικνύουν το αποτέλεσμα του αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self-test) ο έλεγχος του οποίου θα γίνεται στην αίθουσα διδασκαλίας από τους εκπαιδευτικούς. Σας υπενθυμίζουμε ότι η ανάρτηση του αποτελέσματος του self-test στην ιστοσελίδα gov.gr είναι υποχρεωτική.

Η είσοδος των γονέων δεν επιτρέπεται στο χώρο του σχολείου.

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική για τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές.

Η προσέλευση των μαθητών/τριών θα πραγματοποιηθεί στις 8.15-8.30, για τους μαθητές/τριες της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης από την οδό Σαπουντζάκη και για τα παιδιά της Δ΄, Ε΄ και ΣΤ από την οδό Μέτρων, τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας σύμφωνα με τους κανόνες του ΕΟΔΥ.

Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει στις 9.45-10.00 από τις ίδιες εισόδους, κατά τμήματα, συνοδεία των εκπαιδευτικών.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων